»بیمه کارآفرین

6 تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده هجدک اعزام شده است

6 تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده هجدک اعزام شده است


رضا فلاح بامداد چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سه تیم ارزیاب از شهرستان راور، یک تیم کوهستان کرمان و تیمی از پایگاه چترود به مناطق زلزله زده هجدک راور اعزام شدند افزود: ارزیابی مناطق زلزله زده شهرستان کرمان برای بررسی خسارات احتمالی از دقایقی بعد از وقوع زلزله آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون خسارتی از زمین لرزه هجدک راور گزارش نشده است تصریح کرد: بامداد امروز چهارشنبه 140 چادر، 190 کیلو پلاستیک، والور، هیتر و امکانات اولیه در اختیار مردم این مناطق قرار گرفته است و امکانات به اندازه کافی در مناطق زلزله زده موجود است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: گردنه خراسانی در نزدیکی منطقه هجدک شهرستان راور محل دپو اقلام امدادی جمعیت هلال احمر است و در صورت نیاز، به مردم اهدا می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: تمام شهروندان آرامش خود را حفظ کنند و در نقطه ای پناه بگیرند زیرا بسیاری از تلفات پس از زلزله بر اثر فرار و ترس از زلزله اتفاق می افتد.
زلزله ای با بزرگی 6.1 ریشتر بامداد امروز چهارشنبه هجدک در استان کرمان را لرزاند و این زمین لرزه پس لرزه ای به بزرگی 5.1 ریشتر داشته است.
زلزله بامداد امروز چهارشنبه هجدک راور در کرمان نیز احساس شد و مردم را به خیابانها کشاند.
ساعت 12 و 13 دقیقه ظهر امروز نیز زلزله ای با بزرگی 6.2 ریشتر هجدک را لرزاند.
دو هفته گذشته نیز زلزله 6.1 ریشتری هجدک واقع در شهرستان راور را لرزاند.
این زمین لرزه ها موجب مصدوم شدن برخی از مردم کرمان و راور به دلیل ترس ناشی از وقوع زلزله شده و برخی از ساختمانهای قدیمی را نیز تخریب کرده است.
هجدک در 80 کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029

نظر شما برای “6 تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده هجدک اعزام شده است”

قالب وردپرس