»بیمه کارآفرین

مبلغ پرداخت بیمه اختیاری در سال 96 چقدر می باشد

بیمه اختیاری:

بیمه اختیاری برای کسانی است که تحت پوشش بیمه خاصی نیستند.متقاضی این نوع بیمه،مستقیما با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی خواهان انعقاد قرارداد بیمه اختیاری می‌شود و موظف است خود،حق بیمه را در زمان تعیین‌شده پرداخت کند.
درصورت عدم پرداخت حق بیمه در موعد مقرر قرارداد بیمه او باطل می‌شود و متقاضی موظف است در چارچوب ضوابط مجددا درخواست خود را ارائه کند.البته متقاضی بیمه اختیاری می‌تواند برای انعقاد بیمه اختیاری با سازمان وکیل بگیرد.
در متن وکالت‌نامه باید دقیقا موضوع وکالت مبنی بر انعقاد قرارداد بیمه اختیاری ذکر شود و قراردادهای وکالتی که به صورت کلی تنظیم شده باشند در این خصوص فاقد اعتبارند.
سازمان تامین اجتماعی از زمان ثبت تقاضای بیمه اختیاری در دفتر شعبه موظف است حداکثر ظرف دو ماه موضوع را بررسی و استحقاق یا عدم استحقاق را کتبا به متقاضی اعلام کند.
در صورت وجود شرایط سنی و سابقه انعقاد قرارداد بیمه اختیاری،متقاضی و افراد تحت تکفل برای معاینه پزشکی به پزشک معتمد سازمان معرفی می‌شوند.
متقاضیانی که هنگام ارائه تقاضا بیشتر از نه ماه از قطع پرداخت حق بیمه آن‌ها نگذشته باشد از انجام معاینات پزشکی معاف هستند.
چنانچه بیمه‌شدگان اختیاری با اشتغال در کارگاه‌های مشمول قانون کار و تامین اجتماعی تحت پوشش بیمه اجباری قرار بگیرند یا مشمول صندوق‌های بیمه‌ای دیگر شوند موظف‌اند آن را کتبا به اطلاع سازمان برسانند تا برای قطع بیمه اختیاری آنان اقدام شود؛در غیر این صورت حق بیمه‌های دریافتی پس از کسر هزینه‌های اداری مربوط مسترد ‌می‌شود و سابقه ایجادشده حذف می‌گردد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه اختیاری اینجا کلیک کنید

شرایط بیمه اختیاری

کسانی می‌توانند بیمه اختیاری شوند که دارای شرایط زیر باشند:
داشتن حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه
داشتن حداکثر ٥٠ سال سن (مرد و زن)
در صورتی که سن متقاضی در زمان تقاضا بیش از ۵۵ سال باشد باید،معادل مدت مازاد سنی،سابقه حق بیمه را بپردازد.
برای مثال،اگر متقاضی بیمه اختیاری ۵۷ساله باشد باید هنگام درخواست دو سال سابقه پرداخت حق بیمه را بپردازد و اگر ۶۰ساله باشد داشتن پنج سال سابقه الزامی است.
متقاضیانی که بیش از ده سال سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشند از شرط سنی معاف‌اند و با هر سنی می‌توانند بیمه شوند.
چنانچه بیمه‌شده‌ای یکبار با سازمان قرارداد بیمه اختیاری منعقد کرده باشد تا سه‌بار حق انعقاد قرارداد بیمه اختیاری را بدون شرط سنی خواهد داشت.
البته دوران انقطاع جزء بیمه و سوابق فرد منظور نخواهد شد.برای کسانی که بیش از سن مقرر سن دارند، سوابق انتقالی از صندوق‌های دیگر برای تامین سابقه مورد نیاز محاسبه نخواهد شد.
چنانچه متقاضی بیمه اختیاری با ارائه مدارک و اسناد غیرقانونی و جعلی مبادرت به انعقاد قرارداد کند،بیمه وی قطع می‌شود و نمی‌تواند از مزایای سازمان استفاده کند.

همچنین بخوانید:

شرایط ثبت نام برای بیمه اختیاری چیست؟

مبلغ پرداخت بیمه اختیاری در سال 97 چقدر می باشد

مبلغ پرداخت بیمه اختیاری در سال 96 چقدر می باشد؟

نرخ پرداخت حق بیمه کلیه بیمه شدگان اختیاری اعم از متقاضیان جدید و افرادی که قبلا بیمه اختیاری بوده اند معادل ۲۶% مبنای پرداخت حق بیمه مورد قرارداد (26 درصد از حقوقی که به تامین اجتماعی اعلام کردید) جهت بهره مندی از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و درمان می باشد.

در صورتی که حقوق حداقلی را انتخاب نمایید باید حدودا ماهانه مبلغ 249 هزار تومان را  پرداخت نمایید.

و حق بیمه پرداختی در بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی به صورت زیر می باشد

بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی 12 درصد اگر حقوق حداقلی را انتخاب کرده باشید : حدود 112 هزار تومان

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی 14درصد اگر حقوق حداقلی را انتخاب کرده باشید : حدود 130 هزار تومان

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی 18 درصد اگر حقوق حداقلی را انتخاب کرده باشید : حدود 167 هزار تومان

بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی  18 درصد و سرانه درمان برای خدمات درمانی اگر حقوق حداقلی را انتخاب کرده باشید :

حدود 167 هزار تومان + سرانه درمان 96

همچنین بخوانید:

شرایط ثبت نام برای بیمه اختیاری چیست؟

ما به شما بیمه عمر و سرمایه گذاری پیشنهاد می کنیم!

مزایای

❗ مزایای و طرح‌های بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مشترک: این طرح با داشتن تمام مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری انفرادی، بدون پرداخت حق‌بیمه اضافی دو نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مزایای اصلی این طرح: درصورتی‌که بیمه‌شده اول، دارای پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه باشد در صورت فوت یا احراز ازکارافتادگی کامل و دائم وی ، بیمه‌شده دوم تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق‌بیمه معاف خواهد بود .

از دیگر ویژگی‌های بیمه عمر کارآفرین??

ویژگی‌های بیمه عمر
پوشش هزینه های پزشکی
۳ ماه
دریافت وام بدون ضامن بعد از دو سال تا ۹۰% ارزش بازخریدی
سود روزشمار
ماه شمار
از کارافتادگی
ضریب افزایش سالانه حق بیمه به انتخاب بیمه‌گزار ۰% ۵% ۱۰% ۱۵% ۲۰%
ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت به انتخاب بیمه‌گزار ۰% ۵% ۱۰% ۱۵%
امکان تبدیل به حساب بازنشستگی
ویژگی خاص بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مشترک

با پرداخت یک حق بیمه دو نفر بیمه می شوند

جهت ثبت نام و یا مشاوره رایگان بیمه عمر فرم زیر را پر کنید

نام شما (الزامی)

شهر

شماره موبایل (الزامی)

نیازه به مشاوره چه بیمه ای دارید؟

 

5 دیدگاه برای “مبلغ پرداخت بیمه اختیاری در سال 96 چقدر می باشد”

  1. اتنا

    هر چقدر کمتر همون قدر بهتر

  2. عبدالعلی زارع پور

    سنم ۶۶ودر حال حاضر حدود ۲۵ سال حق بیمه پرداخت کردم وچند ماه است که حق بیمه پرداخت نکردم ومشغول جمع آوری سابقه وبازنشستگی هستم میخوام تا بازنشتگی ازبیمه اختیاری استفاده کنم

  3. صالحه رسولی عصر

    من سنم 53حدود دوازده سال سابقه کاری دارم یک سال هم بیکاری الان بیکارم میخام بقیه راخودم واریزکنم حدودبیست ماه هم قالی بافی دارم ایاسخت وزیان اورشامل میشه وچقدرباید هزینه بریزم تابا حداقل حقوق بازنشسته بشم

قالب وردپرس