»بیمه کارآفرین

قاچاقچیان تلفن همراه در راه های کوهستانی گرفتار پلیس شدند

قاچاقچیان تلفن همراه در راه های کوهستانی گرفتار پلیس شدند


به گزارش روزچهارشنبه ایرنا ازپایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ماموران انتظامی شهرستان پاوه به واسطه اقدامات اطلاعاتی از فعالیت یک محموله تلفن های همراه قاچاق به کشور باخبر شدند و رسیدگی به آن را در دستور کار قرار دادند.
سردارمنوچهر امان اللهی افزود: قاچاقچیان قصد انتقال محموله قاچاق از راه های کوهستانی را داشتند که در میانه راه در کمین نیروی های پاسگاه انتظامی شمشیر گرفتار شدند.
وی یادآورشد: ماموران انتظامی شهرستان پاوه پس از توقیف محموله مورد نظر، 289 دستگاه تلفن همراه قاچاق را کشف کردند که به گفته کارشناسان ارزش آنها بیش از 4 میلیارد و 150 میلیون ریال است.
سردار امان اللهی عنوان کرد: ماموران در این رابطه 2 قاچاقچی را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی کردند.

**هلاکت شرورمسلح وکشف 300 کیلو گرم موادمخدر
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت شرور مسلح و کشف 300 کیلوگرم موادمخدر در عملیات پلیس شهرستان فاریاب خبر داد.
سرهنگ « ناصرفرشید» گفت: در راستای مبارزه بی امان با قاچاق مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان فاریاب از انتقال مقدار قابل توجهی مواد مخدر از شرق کشور به استان های مرکزی آگاه و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: ماموران ضمن کنترل خودروهای عبوری درمحور«فاریاب – ارزوئیه» به یک دستگاه وانت مزدا مشکوک و دستور ایست دادند که راننده خودرو بدون توجه به دستور ایست پلیس و با تیراندازی به سمت ماموران قصد فرار داشت که در نهایت با شلیک ماموران، قاچاقچی مسلح به هلاکت رسیده و در بازرسی ازخودرو وی 300 کیلوگرم تریاک کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان درپایان با بیان این که موادمخدر کشف شده و خودرو توقیفی به مراجع قضائی تحویل داده شد اظهارداشت: اقدامات نیروی انتظامی تنها به برخورد با سوداگران مرگ خلاصه نمی شود بلکه بحث پیشگیری از اعتیاد از طریق آگاه سازی و تنویر افکار عمومی نیز به طور جدی در دستور کار پلیس قرار دارد و اصلی ترین ماموریت پلیس ، مبارزه با حمل، نگهداری ، قاچاق ، فروش مواد مخدر و جلوگیری از آسیب های اجتماعی مرتبط با آن است.

**20 فقره سرقت در کارنامه معتاد سابقه دار
فرمانده انتظامی شاهرود از دستگیری معتاد سابقه دار با کشف 20 فقره سرقت از جمله لوازم و محتویات داخل خودرو در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ید مجتبی اشرفی اظهار داشت: در پی سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو پراید و کامیون در حوزه استحفاظی کلانتری 12 بسیج شاهرود، با تشکیل تیم ویژه ای این موضوع پیگیری شد.
وی افزود: پس از بررسی های محسوس و نامحسوس، ماموران، سارق سابقه داری را که به وسیله خودروی پراید اقدام به سرقت محتویات داخل خودروها می کرد ، شناسایی کردند که پس از هماهنگی لازم با مرجع قضائی، در عملیاتی ضربتی متهم دستگیر شد.
سرهنگ اشرفی از کشف تعداد زیادی اموال مسروقه و 2 دستگاه دوچرخه از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: در بازجویی ها و تحقیقات بعدی، متهم که سابقه اعتیاد نیز دارد به 20 فقره سرقت از جمله لوازم و محتویات داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شاهرود به تعامل موثر و مناسب مسئولان قضائی در این پرونده اشاره کرد و از شهروندانی که محتویات خودروی آنان مورد سرقت قرارگرفته خواست برای شناسایی اموال خود به کلانتری 12 بسیج این شهرستان مراجعه کنند.

**محموله کاغذ دیواری های قاچاق در یزد کشف شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد از توقیف یک تریلی و کشف 13 تن ‘کاغذ دیواری’ خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در استان یزد خبر داد.
سرهنگ ‘محمدرضامزیدی’ گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان یزد ضمن کنترل محورهای مواصلاتی ، یک دستگاه تریلی را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف و مورد بازرسی قرار دادند.
مزیدی افزود : ماموران در بازرسی از تریلی که از جنوب کشور عازم ‘تهران’ بود 13 تن کاغذ دیواری خارجی قاچاق را کشف و یک متهم را نیز دستگیر و به دادسرا معرفی کردند.
معاون اجتماعی پلیس استان یزد افزود: کارشناسان ارزش این محموله کاغذ دیواری قاچاق را یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد کردند.

**کشف 910 کارتن ظروف چینی قاچاق در چگنی
رمانده انتظامی استان لرستان از توقیف یک دستگاه خودرو کامیون کشنده و کشف 910 کارتن ظروف چینی قاچاق به ارزش 5 میلیارد ریال خبر داد .
سردار مهدیان نسب گفت: ماموران انتظامی شهرستان ‘چگنی’ در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و طرح های مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، در محور آزاد راه خرم زال( اندیمشک – خرم آباد ) یک دستگاه خودرو کامیون کشنده حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند .
وی خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسی از خودرو 910 کارتن ظروف چینی خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: محموله مکشوفه از استان های جنوبی به مقصد پایتخت بارگیری شده بود که کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را 5 میلیارد ریال اعلام کردند.
سردار مهدیان نسب در پایان گفت: فرد خاطی به مراجع ذیصلاح معرفی شد.

**توقیف بیل مکانیکی 4 میلیارد و 800 میلیونی در لامرد
فرمانده انتظامی شهرستان ‘لامرد’ از توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق به ارزش 4 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ ‘علیرضا نوشاد’ گفت: ماموران یگان امداد شهرستان لامرد هنگام کنترل محورهای ورودی، یک دستگاه کامیون کشنده حامل بیل مکانیکی را متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران پس از بررسی اسناد و مدارک ، دریافتند که بیل مکانیکی فوق فاقد اسناد و مدارک قانونی است.
سرهنگ نوشاد با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر شد، افزود: ارزش این بیل مکانیکی قاچاق، 4 میلیارد و 800 میلیون ریال برآورد شده است.

**کشف کالای قاچاق 11 میلیاردی در کازرون
فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 547 عدد رو تختی قاچاق به ارزش 11 میلیارد ریال در شهرستان کازرون خبر داد.
سردار ‘احمد علی گودرزی ‘ گفت: ماموران انتظامی شهرستان کازرون هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور ‘بوشهر-کازرون’ به یک دستگاه تریلر مظنون شدند و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو 547 عدد رو تختی مخمل قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این راستا یک متهم دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد، افزود: کارشناسان ،ارزش ریالی این محموله قاچاق را 11 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

**کشف 110 راس دام سرقتی در نجف آباد
فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از دستگیری یک سارق حرفه ای احشام و کشف تعداد 110 راس دام سرقتی خبر داد.
سرهنگ محمد رضا خدادوست گفت : در پی سرقت چندین راس دام از یک دامداری در شهرستان نجف آباد ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت .
وی افزود: ماموران پس از انجام یک سری کارهای تخصصی و اقدامات خاص موفق شدند یک سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کنند.
این مقام انتظامی بیان داشت : فرد دستگیر شده در بازجویی های انجام شده به سرقت احشام در شهرستان نجف آباد اعتراف کرد و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد 110 راس دام سرقتی به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال کشف شد .
سرهنگ خدادوست با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد به دامداران توصیه کرد: نکات ایمنی پیشگیری از سرقت را رعایت کنید ، از ورود افراد غریبه که تحت عنوان مشتری دام به شما رجوع می کنند به محل نگهداری احشام خودداری کنید و در صورت مشاهده پرسه زنی افراد یا خودروهای ناشناس و مشکوک در اطراف محل نگهداری احشام موضوع را به پلیس اطلاع دهید

**کشف بیش از 8 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان
فرمانده دریابانی هرمزگان از توقیف 10 فروند لنج تجاری حامل بیش از 8 میلیارد ریال کالای قاچاق و دستگیری 14 قاچاقچی خبر داد.
سرهنگ’علی اصغر خرم روی’ با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای تأمین امنیت مرزها و برخورد جدی و قانونی با متخلفان اقتصادی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای دریایی این استان اجرا شد.
وی افزود: مرزبانان پاسگاه مرزی ساحلی شیو در24 ساعت گذشته انواع کالای قاچاق شامل؛ 2هزار و 220 لیتر روغن خوراکی، یک هزار و 760 کیلوگرم شکر، 984 تکه ظروف آشپزخانه، 108 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، 3 هزار و 240 کیلوگرم برنج، 4 هزار و 164 کیلوگرم چای و 154 دستگاه انواع لوازم برقی کشف کردند.
فرمانده دریابانی هرمزگان با اشاره به توقیف 10 فروند شناور و دستگیری 14 نفر در این رابطه گفت: کارشناسان ارزش ریالی این کالاها را 8 میلیارد و 610 میلیون و 540 هزار ریال برآورد کرده اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان، تحویل مراجع قانونی شد.

**کشف کالای قاچاق در بهبهان
فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در شهرستان بهبهان خبر داد.
سردار ‘حیدر عباس زاده’گفت: در اجرای طرح پاک سازی مناطق آلوده و همچنین در راستای مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق،مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی بهبهان با همکاری ماموران پاسگاه پل زهره حین گشت زنی و کنترل محور های مواصلاتی در جاده زیدون به امیدیه به یک دستگاه خودرو کامیون مظنون شده و آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی مقدار 6 تن ادویه خارجی، 2 تن دارچین خارجی، 30 کیلوگرم فلفل خارجی و 60 کیلوگرم چای خارجی قاچاق فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف کردند.
سردار عباس زاده ادامه داد: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بالغ بر 3 میلیارد ریال برآورد کرده اند.
فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان با اشاره به اینکه در این رابطه ضمن توقیف کامیون مذکور 2 متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: عملکرد قاچاقچیان مغایر با اقتصاد مقاومتی بوده و سلامت جامعه و اقتصاد داخلی را مورد هدف قرار می دهد، از اینرو تلاش پلیس جهت مبارزه با اخلالگران اقتصادی با قوت بیش از پیش ادامه دارد.

**کشف 100 کیلوگرم حشیش در قم
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم از کشف 100 کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش در قم خبر داد.
سرهنگ’غلام عباس بلفکه’ گفت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم مشخص شد فردی قصد دارد با یک دستگاه کامیونت در پوشش بار مرکبات محموله مواد مخدر را از یکی از استان های جنوبی با عبور حوزه استحفاظی استان قم به تهران منتقل کند، بنابراین موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.
وی گفت: در ادامه ضمن هماهنگی قضائی تعداد سه اکیپ عملیاتی به محورهای مواصلاتی استان اعزام و سرانجام با کنترل تردد خودروهای عبوری کامیونت را شناسایی و متوقف کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم افزود: با انتقال خودرو به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان طی بازرسی های صورت گرفته از 10 کارتن مرکبات، 100 کیلوگرم حشیش در قالب 100 بسته کشف و راننده و سرنشین خودرو نیز دستگیر شدند.
سرهنگ بلفکه گفت:متهمان نهایتاً به انضمام پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

**توقیف کامیون با 88 راس دام قاچاق با توقیف یک دستگاه کامیون بنز در شهرستان خاتم 88 راس دام قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی کشف شد.
سرهنگ ‘غلامرضا کشوری’ جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خاتم استان یزد گفت: روز گذشته ماموران پلیس در یک عملیات ایست و بازرسی یک دستگاه کامیون بنز را که از غرب کشور به سمت یزد در حال حرکت بود متوقف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خاتم افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از این کامیون، تعداد 88 راس گوسفند فاقد مجوز دامپزشکی را کشف و یک متهم را نیز دستگیر و به دامپزشکی معرفی کردند.
سرهنگ کشوری در خاتمه گفت: افرادی که قصد انتقال دام از یک استان به استان دیگر را دارند حتما باید با هماهنگی مراجع مربوطه و اخذ مجوز از دامپزشکی اقدام کنند.
اجتمام/9105/1724
خبرنگار: معصومه نیکنام * انتشار: حسین فتح الهی

نظر شما برای “قاچاقچیان تلفن همراه در راه های کوهستانی گرفتار پلیس شدند”

قالب وردپرس