»بیمه کارآفرین

سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی

سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی


به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف توأم با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران، این پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی پرونده با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ‘ جهت فروش یک دستگاه خودرو اپتیما به مبلغ 170 میلیون تومان ، اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودم ؛ در مورخه 30 مهر سالجاری و در تماس تلفنی ، 2 نفر جوان به عنوان خریدار جهت بازدید خودرو به درمنزل بنده در خیابان گلبرگ آمده و ماشین را بازدید کردند ؛ مدتی از این افراد خبری نشد تا اینکه در مورخه 14آبان مجددا همان 2 نفر ، این بار به بهانه خرید به در منزل آمده و برای تنظیم قولنامه به داخل پارکینگ ساختمان آمدند ؛ در داخل پارکینگ بودیم که ناگهان آنها به من حمله ور شده ، با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند ؛ سارقین پس از طی مسافتی ، نهایتا مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودرو از محل دور شدند ‘.
**شناسایی یک سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات خود با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی یک فقره سرقت مشابه ناموفق در منطقه تهرانپارس شدند.
شاکی آن پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که 2 نفر دقیقا به همین شیوه قصد سرقت خودرو سواری اپتیما از وی را داشته اند که موفق به این سرقت نشدند.
وی در توضیح زمان سرقت به کارآگاهان گفت: ‘پس از درج آگهی فروش در سایت دیوار در مورخه 14 شهریور دو نفر برای بازدید و نهایتا خرید خودرو به مغازه بنده در فلکه اول تهرانپارس آمدند که با سوء استفاده از خلوتی مغازه ناگهان با چاقو و شوکر به سمت من حمله ور شده و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند ؛ در همین زمان یکی از همکاران بنده که به مغازه برگشته بود ، متوجه موضوع شد و به کمک من آمد و سارقین بدون آنکه موفق به سرقت شوند ، به سرعت از مغازه خارج و متواری شدند’.
شکار تصویر متهمین:
شاکی پرونده سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس که پس از طرح شکایت اولیه نسبت به پیگیری شکایت خود در دادسرا اقدام نکرده بود ، در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که مغازه اش مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت را نیز در اختیار دارد ؛ بلافاصله تصاویر لحظه سرقت مورد بازبینی قرار گرفت و شاکی پرونده سرقت خودرو اپتیما در خیابان گلبرگ ، پس از مشاهده تصاویر سارقین صراحتا آنها را مورد شناسایی قرار داد.
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از سارقین و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، سرانجام موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های خشن به نام ‘علیرضا . ج’ ( 25 ساله ) شدند که آخرین بار به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده بود.
مخفیگاه ‘علیرضا . ج’ در منطقه اتابک – خیابان منصور شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت تا نهایتا پس از رؤیت خودرو مسروقه در محل دستگیر شد.
‘علیرضا’ در همان لحظه دستگیری صراحتا به مشارکت در سرقت خودرو اعتراف و عنوان داشت که طراح اصلی سرقت شوهرخاله اش به نام ‘جلال . ب’ ( 45 ساله ) بوده و سرقت را با همراهی یکی دیگر از دوستانش به نام ‘مسعود’ (24 ساله) انجام داده است.
‘مسعود’ نیز پس از شناسایی ، در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت به عنف خودرو اپتیما همراه با آدم ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش ‘جلال . ب’ را در این سرقت تأیید کرد .
با معرفی ‘جلال’ به عنوان سرکرده گروه ، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.
سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس – بلوار پروین ، او نیز دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همین ارتباط گفت : ‘متهمین در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت همراه با آدم ربایی یک دستگاه اپتیما در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر 2 شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری ، صراحتا متهمین را مورد شناسایی دقیق خود قرار دادند ‘.
سرهنگ فخرالدین افراسیابی اعلام داشت : ‘متهمین جهت تحقیقات و صدور قرار قانونی ، به دادسرای ناحیه 27 اعزام و با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه هفتم ، متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند ‘.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی [email protected] همراه شوید.
خبرنگار:مهدی مقدر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/ 6139/9343 / 1539

نظر شما برای “سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی”

قالب وردپرس