»بیمه کارآفرین

زلزله ای مهیب در اندونزی مردم را وحشت زده کرد

زلزله ای مهیب در اندونزی مردم را وحشت زده کرد


به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، این زلزله که جاکارتا پایتخت اندونزی و شهرهای جزیره پرجمعیت «جاوه» را لرزاند باعث تخریب تعدادی از ساختمان ها شده و شماری کشته نیز برجای گذاشت. هنوز آمار دقیقی از کشته ها منتشر نشده است.
مرکز زمین شناسی آمریکا اعلام کرد که این زلزله 6.5 ریشتر قدرت داشته و در عمق 91 کیلومتری زمین رخ داد. اما آژانس هواشناسی اندونزی اعلام کرد که این زلزله 7.3 ریشتر قدرت داشته و کانون آن در 43 کیلومتری جنوب غربی شهر «تاسیکمالیا» در جاوه بود. کانون این زلزله منطقه «سیپاتوجاه» در غرب جاوه اعلام شده است.
مقام های محلی گفتند که هشدارهایی در مورد بروز سونامی در مناطق ساحلی داده شده است. در پی این زلزله مردم وحشت زده از ساختمان ها خارج شدند. تلویزیون اندونزی نیز تصاویری از ترافیک سنگین در مناطق ساحلی پخش کرد.
«سوتوپو پروو نوگروهو» سخنگوی آژانس ملی مقابله با فجایع اعلام کرد که تعدادی از شهروندان کشته شدند اما جزئیات بیشتری اعلام نکرد. وی همچنین گفت که تعدادی از ساختمان ها در تاسیکمالیا در غرب جاوه و شهرهای دیگر تخریب شد.
نوگروهو گفت که این زلزله به مدت 20 ثانیه در جاکارتا و شهرها و روستاهای غرب و مرکز جاوه احساس شد.
اندونزی روی منطقه موسوم به «حلقه آتش در پاسیفیک» قرار دارد و زلزله های شدید و فعالیت های آتشفشانی زیادی در آنجا رخ می دهد.
در سال 2004 زلزله ای 9.3 ریشتری اندونزی را لرزاند که باعث بروز یک سونامی ویرانگر و مرگ هزاران نفر شد. کانون این زلزله در سوماترای اندونزی بود اما این زلزله و سونامی های بعد از آن باعث کشته شدند 230 تا 280 هزار نفر در 14 کشور شد.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

نظر شما برای “زلزله ای مهیب در اندونزی مردم را وحشت زده کرد”

قالب وردپرس