»بیمه کارآفرین

حسینی رسما مدیر عامل بیمه ایران شد / مراسم معارفه مدیر عامل جدید بیمه ایران بدون حضور وزیر انجام شد

حسینی رسما مدیر عامل بیمه ایران شد / مراسم معارفه مدیر عامل جدید بیمه ایران بدون حضور وزیر انجام شد


به گزارش ریسک نیوز،مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بیمه ایران با حضور اعضا هیات مدیره شرکت دولتی بیمه ایران و محمد پاریزی ، معاون بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد و امور دارایی امروز برگزار شد.


براساس این گزارش زمزمه های تغییر امرالهی که طی هفته های اخیر به گوش می رسد امروز به تحقق پیوست و سرانجام سید عباس حسینی ،معاون وزیر تعاون و سرپرست صندوق بیمه روستایی ،جایگزین وی شد.


تغییر مدیر عامل بیمه ایران در حالی صورت گرفت که هفته گذشته محمد طیب نیا ، وزیر اقتصاد و دارایی ضمن تقدیر از عملکرد امرالهی بر وجود شفافیت در بیمه دولتی ایران تاکید کرد .


وی همچنین در مجمع عمومی بیمه ایران افزود: درگذشته قراردادهایی دراین شرکت منعقد می شد که ضریب خسارت آن 240 درصد بود خوشبختانه هم اکنون تمامی این موارد جمع شده است و مخالفت هایی که با این مجموعه صورت می گیرد ناشی ازعملکرد مناسب مدیران این مجموعه دراین رابطه است.


انچه که مسلم است ، تنها بیمه دولتی کشور طی سال های اخیر روزهای نه چندان خوشایندی را تجربه کرده به طوریکه دامنه این فرازو نشیب ها از زمان اتفاقات ساختمان فاطمی تا اعلام زیان انباشته 1500میلیاردی از سوی امرالهی ، مدیر عامل سابق ، همچنان ادامه داشته است.


به زعم کارشناسان ، کاهش سهم بیمه دولتی ایران در بازار ، حرکت به سمت صدور بیمه نامه هایی که برای بخش خصوصی چندان جذاب نیست و لزوم ورود بیمه ایران به سمت بازار اتکایی از جمله کارکردهایی است که باید برای این شرکت بیمه دولتی تعریف شود .


اما باید دید سید عباس حسینی ،معاون وزیر تعاون و سرپرست صندوق بیمه روستایی چگونه می تواند توقعات صنعت بیمه را برای ساماندهی به تنها شرکت دولتی بیمه در ایران برآورده کند.


کارنامه مدیران عامل بیمه ایران در سال های اخیر


به موجب مصوبه مورخ 23/10/1383 مجمع عمومی و حکم مورخ 12/11/1383 وزیر وقت اقتصاد و دارایی ،سید محمد آسوده به سمت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت منصوب و جانشین عباس زادگان گردید.


آسوده دارای درجه کارشناس ارشد در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه مورهد آمریکا است و از سال 1363 لغایت 1380 به مدت 18 سال در سمت های معاونت مالی و اداری و معاونت نظارت و توسعه سرمایه گذاری بیمه مرکزی خدمت و از سال 1380 تا 1383 نیز رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت بیمه البرز بوده است. وی علاوه بر سمت های مدیریتی و اجرایی، در دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبائی و دانشکده اکو نیز تدریس کرده است.


گفتنی است ، محمد اسوده که از خبرگان مطرح صنعت بیمه محسوب می شود ، پس از گزارش دیوان محاسبات در سال 85(به ریاست محمدرضا رحیمی)توسط احمدی نژاد برکنار شد و ماجرای برکناریش چالش های زیادی را برای این شرکت دولتی به دنبال داشت .


طبق مصوبه مورخ 18/01/1386 مجمع عمومی شرکت سهامی بیمه ایران،  سهامیان مقدم به عضویت هیئت مدیره بیمه ایران منصوب شد سپس در تاریخ 20/02/1386 به عنوان سرپرست شرکت سهامی بیمه ایران منصوب گردیدو چند ماه بعد از طرف وزیر امور اقتصادی و دارائی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران منصوب و جانشین  آسوده شد.


جواد سهامیان مقدم دارای مدرک تحصیلی لیسانس بیمه های بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی می باشد وی همچنین در دانشگاه فردوسی مشهد ،‌ دانشکده علوم اقتصادی و دارایی و دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان و چندین مرکز علمی دیگر تدریس نموده است.

وی  ابتدا بعنوان کارشناس فنی در بیمه ایران مشغول بکار گردید و پس از آن رئیس اداره خسارت، رئیس شعبه مشهد، مدیریت کل بیمه ایران استان خراسان، مدیریت بیمه ایران منطقه شمال شرق کشور و مدیریت مجتمع خدمات بیمه ای استان خراسان را بعهده داشته است .
 


محمود امراللهی که در شهریور ماه سال 92 براساس حکم رییس کل بیمه مرکزی به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور مجلس بیمه مرکزی انتخاب شده بود از سوی وزیر اقتصاد در همان سال به عنوان مدیر عامل بیمه ایران معرفی و جایگزین سهامیان شد.


امراللهی در سوابق کاری خود معاونت اداری و مالی بیمه مرکزی را در سال 84 بر عهده داشته است همچنین وی عضو هیات عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی ایران ، مدیر صندوق تامین خسارت های بدنی ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه (سهامی عام )، دبیر هیات مرکزی گزینش شرکت های بیمه و عضو کمیته بیمه های زندگی بیمه مرکزی ایران رادرکارنامه خود دارد.


 


 


 


 


 

نظر شما برای “حسینی رسما مدیر عامل بیمه ایران شد / مراسم معارفه مدیر عامل جدید بیمه ایران بدون حضور وزیر انجام شد”

قالب وردپرس