»بیمه کارآفرین

جام جم آنلاین – دانشجوی دکترا، عضو باند سارقان خانه‌های شمال تهران

جام جم آنلاین – دانشجوی دکترا، عضو باند سارقان خانه‌های شمال تهرانبه گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران از سرقت خانه‌اش در محله قلهک تهران خبر داد.

شاکی که استاد دانشگاه بود به بازپرس علی ایردموسی گفت: من و خانواده‌ام از خانه بیرون رفته بودیم. شب که بازگشتیم، دیدیم وسایل خانه به هم ریخته است و 45 سکه بهار آزادی، گردنبند طلا، 5000 یورو، ده هزار دلار و پنج میلیون تومان از خانه‌مان سرقت شده است. سارقان با تخریب پنجره وارد خانه شده و به دزدی دست زده‌اند.

پرونده برای ادامه تحقیقات به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران منتقل شد و ماموران تحقیقات برای دستگیری دزدان فراری را آغاز کردند. همچنین چند نفر دیگرنیز با حضوردر پلیس آگاهی شکایت‌هایی مشابه مطرح کردند.

یکی از شاکیان به افسر تحقیق گفت: من و خانواده‌ام بیرون از خانه بودیم، زمانی که به خانه‌مان در محله قلهک بازگشتیم متوجه شدیم پنجره تخریب شده و وسایل خانه به‌هم ریخته است و سارقان گاوصندوق 300 کیلویی را که داخل آن طلا، پول و دلار به ارزش دومیلیارد تومان بود، باخود برده‌اند.

این در حالی بود که تحقیقات از بقیه شاکیان نشان می‌داد سارقان شب‌رو به خانه‌های آنها در محله‌های قلهک، پاسداران و شریعتی به شیوه‌ای مشابه دستبرد زده‌اند. ارزش اموال مسروقه که عمدتا پول، طلا و دلاربوده از 15 میلیون تا 70 میلیون تومان بوده است.

جست‌وجوها برای دستگیری اعضای این باند ادامه داشت تا این‌که ماموران 13 دی امسال با تماس مردی در محله پاسداران در جریان سرقت ناکام از خانه‌اش قرار گرفتند.

ماموران در آنجا حاضر شدند و شاکی به افسرتحقیق گفت: ساعت 15 و 30دقیقه امروز ریموت درمجتمع را زدم تا با سوار شدن به خودرویم از آنجا خارج شوم که مردی جوان به سمتم آمدونام مردی را به زبان آورد و سراغ او را ازمن گرفت. گفتم چنین فردی همسایه مان نیست. بعد خواستم سوار خودرویم شوم که مرد غریبه چاقویی را زیر گلویم گذاشت و بلافاصله چند جوان دیگر وارد پارکینگ شدند. مرد چاقو به دست فریاد می‌زد کلید‌های خانه‌ات را بده در غیر این صورت تو را خواهم کشت. درجدال با آنها بودم که چند نفر از همسایه‌ها متوجه کمک‌خواهی من شدند و با حمله به آن مهاجمان مرا نجات دادند و افراد غریبه فرار کردند. تصاویر آنها را دوربین مداربسته ساختمان ثبت کرده است.

ماموران زمانی که دوربین را بازبینی کردند تصاویر متهمان فراری را یافتند.

جست‌وجوها برای یافتن این افراد ادامه داشت تا این که ماموران کلانتری 124 قلهک ساعت 18 و 25 دقیقه 17 دی امسال متوجه توقف طولانی مدت خودروی پرایدی در خیابان رحمانی منظریه شدند. ماموران در حال نزدیک شدن به این خودرو بودندکه راننده با روشن کردن خودرو قصد فرار داشت که ماموران او و دو همدستش را بازداشت کردند. در بازرسی از خودروی آنها سه قبضه چاقو، پیچ گوشتی و انبر کشف شد.

متهمان جوان برای تحقیقات به کلانتری منتقل شدند و طی اعترافاتشان گفتند سارق خانه هستند و آن شب هم برای دزدی آمده بودندکه پیش از سرقت بازداشت شده‌اند.

متهمان دوباره بازجویی شدند و این‌بار اعتراف کردند از دو سال پیش همراه دو متهم فراری دیگر، سرقت‌هایشان را درمحله‌های شمالی تهران آغاز کرده‌اند و طی آن پول، طلا و دلار دزدیده اند و پول‌های به‌دست آمده را میان هم تقسیم کرده‌اند.

در ادامه تحقیقات، دو روز پیش دو سارق فراری که یکی ازآنها سرکرده باند و دیگری دانشجوی دکترای زمین شناسی دانشگاه آزاد بود در عملیات‌های جداگانه پلیسی بازداشت شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

ابتدا سرکرده باند به افسرتحقیق گفت: از دوسال پیش با تشکیل یک باند به سرقت از خانه‌ها دست می‌زدیم. ابتدا زنگ در خانه‌ها را به صدا در می‌آوردیم و زمانی که مطمئن می‌شدیم کسی در آنجا نیست با تخریب پنجره وارد خانه‌ها شده و بعد از پنج دقیقه جست‌وجو، پول، طلا، دلار و جواهر را سرقت می‌کردیم. پسری که دانشجوی دکترا بود نیز در چند سرقت ما را همراهی کرد.

فرشید 26 ساله دانشجوی دکترای زمین‌شناسی و عضو این باند نیز به افسر تحقیق گفت: من دانشجو بودم و بعداز این همه سال نتوانستم کاری برای خودم پیدا کنم. همه این شرایط باعث شده بود دچار وسوسه یکشبه پولدار شدن بشوم.

با اعتراف متهمان، آنها روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات از آنها برای رازگشایی از دیگر جرایمشان ادامه دارد.

نظر شما برای “جام جم آنلاین – دانشجوی دکترا، عضو باند سارقان خانه‌های شمال تهران”

قالب وردپرس