»بیمه کارآفرین

بی توجهی به جلو عامل 32 درصد تصادفات برون شهری

بی توجهی به جلو عامل 32 درصد تصادفات برون شهری

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور، سرهنگ نادر رحمانی روز سه شنبه افزود: همچنین طی آبان ماه سال ٩٦، ٢٠ درصد تصادفات جاده ها بر اثر تخطی از سرعت مطمئنه رخ داده است.
وی ادامه داد:طبق این آمار، پس از این عوامل، انحراف به چپ ١٥ درصد، رعایت نکردن حق تقدم ١٣درصد و خستگی و خواب آلودگی 5 درصد در رتبه های بعدی عوامل رخداد تصادفات برون شهری بوده اند.
به گفته وی، در بین تخلف ها، حرکت در خلاف جهت، نقص فنی، رعایت نکردن فاصله طولی و ناتوانی در کنترل وسیله به یک میزان در شکل گیری تصادفات برون شهری نقش داشته اند که کمترین سهم( نزدیک به یک درصد) بوده است.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: سواری و موتورسیکلت ها در طول آبان ماه امسال، بیشترین نقش را در بروز تصادفات برون شهری داشته اند.
سرهنگ رحمانی افزود: سواری ها نزدیک به 59 درصد حوادث معابر برون شهری را رقم زده اند.همچنین طی آبان ماه سال ٩٦، موتورسیکلت ها در نزدیک به 19 درصد کل تصادفات برون شهری نقش داشته اند.
سرهنگ رحمانی اضافه کرد: مسافربری های عمومی، با سهم نزدیک به یک درصد، کمترین نقش را در تصادفات برون شهری آبان ماه داشته اند. این در حالی است که وانت ها سهم 12 درصدی و کامیون ها سهم 9درصدی تصادفات را به خود اختصاص داده اند.
اجتمام 9105 ** 1569
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی
**آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

نظر شما برای “بی توجهی به جلو عامل 32 درصد تصادفات برون شهری”

قالب وردپرس