»بیمه کارآفرین

بیمه جبران هزینه های درمان از طریق سلولهای بنیادی

بیمه جبران هزینه های درمان از طریق سلولهای بنیادی

“بیمه انفرادی اشخاص به منظور جبران هزینه های درمان از طریق سلولهای بنیادی “

در همه بافتهای بدن نوعی از سـلولهای بنیادی را می توان یافت که ویـژگی منحصر به فـرد این ســلولها در مقایسه با دیگر انواع سلولها را می توان در توانایی تبدیل آنها به سلول های تخصیص یافته همان بافت خلاصه کرد و در این حالت چنانچه در بافت به هر علتی اختلالی ایجاد شود ، تکثیر پیــدا می کند و به همین علت به آنها سـلول بنیادی گفته می شود . فناوری تولید سلولهای بنیادی و استفاده از ویژگی های این سلول مقوله جدیدی در حوزه پزشکی است که در بسیاری از کشـورها مورد توجــه قرار گرفته است . کشـور ما هم از جمله کشــورهایی است که به این توانایی دســت یافته است و به نظر می رسد فاصله کشـور ما با دیگر کشــورهای پیشرو در این زمینه هم چندان زیاد نباشد هم اکنون به منظور تامین خدمات مورد نیاز در این بخش به بیمه شدگان ، شرکت بیمه کارآفرین اقدام به تهیه و تصویب طرحی جدید تحت عنوان بیمه باران به منظور همیاری و کمک به اجرای بهینه برنامه های فن آوری تولید سلولهای بنیادی و تکمیل حلقه مفقوده جبران و ایجاد تسهیلات بیمه ای در کلیه مراحل درمانی بیماران این حوزه نموده و موفق به اخذ مجوز های لازم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردیده است .

خلاصه طرح :

با پیشرفت علوم سلولی و مداخلات درمانی توسط متخصصان ذیربط و به وسیله سلولهای بنیادی ، به نظر می رسد که عصر جدیدی در درمان بیماریها گشوده شده باشد. ایران به عنوان یکی از معدود کشورهای دارای فناوری تولید و پرورش سلولهای بنیادی در دنیا شناخته شده است . سلولهای بنیادی ، سلولهای اولیه ای هستند که توانایی و تمایز به انواع مختلف یاخته های دیگر را دارند و از آنها می توان در تولید سلولها و نهایتاً بافتهای مختلف دیگر و درمان بافتهای آسیب دیده مثل بافتهای عصبی ، عضلانی ، پوششی، خون و لنف و غیره استفاده نمود . سلولهای بنیادی به سه دسته اصلی ، سلولهای بنیادی جنینی ، بالغین و بندناف تقسیم می شوند.

کاربردهای اجرایی و نزدیک به حصول نتایج (قطعی و نسبی) در استفاده از سلولهای بنیادی عبارتند از : ترمیم بافت های آسیب دیده قلب ، استخوان (شکستگی های وسیع با جوش خوردن کند)، عصبی (آلزایمر ، پارکینسون ، ام اس) ، دیابت ( نوع I و II )، سوختگی ها ، سرطان خون، بیماری لک و پیس (وتیلیگو) ، بیماریهای چشم و …

لازم به توضیح است ایران ، به عنوان یکی از معدود کشورهای تولیدکننده سلولهای بنیادی ـ جنینی ، فناوری تولید و پرورش سلولهای بنیادی ـ جنینی در دنیا شناخته شده است ، به طوری که پس از کشف سلولهای بنیادی ـ جنینی موش در سال ۱۹۸۱ ، اولین سلولهای بنیادی ـ جنینی انسان در سال ۱۹۹۸ میلادی تکثیر شد. در این میان پس از چند کشور پیشرفته نظیر امریکا ، استرالیا ، سنگاپور ، انگلستان ، سوئد و … که به فناوری تکثیر و پرورش این سلولها است پیدا کرده اند ، ایران نیز از جمله معدود کشورهایی است که به این مهم دست یافته است و لذا فاصله کشورمان در این مورد از دیگر کشورهای پیشرو چندان نیست.

در حال حاضر در بسیاری از بیمارستانها با موافقت والدین در هنگام تولد مولود جدید ، سلولهای بند ناف نوزاد در طی فرایندی منجمد و در بانک سلولهای بنیادی نگهداری و تا در موقع لزوم جهت درمان بیماریهای احتمالی آینده فرد مورد استفاده قرار گیرد .

تعریف سلولهای بنیادی :

سلولهای بنیادی ، سلولهای اولیه ای هستند که توانایی تبدیل و تمایز به انواع مختلف یاخته های دیگر را دارند و از آنها می توان در تولید سلولها و نهایتاً بافتهای مختلف دیگر استفاده کرد .

منابع اصلی سلولهای بنیادی شامل : مغز استخوان ، بندناف و جفت می باشد. امروزه استفاده از این سلولها جهت ترمیم بافتهای آسیب دیده در حال گسترش است. جالب اینکه سلولهای بنیادی “پرتوان”[۱] (چند پتانسیلی) هستند قابلیت تبدیل به بافتهای مختلف را دارند اعم از بافت عصبی ، بافت ماهیچه ای ، بافت پوششی و غیره که این توانایی محور اصلی توجه به یاخته های بنیادی است. مزیت اصلی سلولهای بنیادی بندناف این است که بسیار اولیه بوده و توان تمایز بالایی دارند. در ذیل به چند نمونه کاربردهای اجرایی و نزدیک به حصول نتایج ( نسبی و قطعی ) استفاده از سلولهای بنیادی اشاره می شود :

– ترمیم بافتهای آسیب دیده قلب : این روش مخصوصاً در نارسایی قلبی ناشی از سکته های قلبی و یا عوارض آن کاربرد پیدا کرده و در حال حاضر رو به گسترش می باشد .

– ترمیم بافتهای استخوانی : در افرادی که شکستگی وسیع استخوان دارند و یا کسانی که مورد عمل جراحی مغزی قرار گرفته و کاسه سر آنها برداشته شده و همچنین اشخاصی که استخوانهای آنها به کندی جوش می خورد، از سـلولهای بنیـادی بـرای جوش خوردگی سـریع و جلوگیری از عفونتهای بعدی استـفاده می شود .

– درمان بیماری و ضایعات عصبی : پیشرفت های بشر در زمینه تولید ، تکثیر و تمایز سلولهای بنیادی، این امید را به وجود آورده است که بتوان از این سلولها در مداوای ضایعات عصبی مانند قطع نخاع و بیماریهای عصبی همچون آلزایمر ، پارکنسیون ، ام اس ، و غیره نیز بهره برد . این تکنیک در حال حاضر در چند کشور اروپایی و امریکایی کاربردی شده است .

– درمان دیابت

– ترمیم سوختگی ها و ضایعات پوستی .

– تلاش برای تولید سلولهای یونیورسال

– سلولهای بنیادی و سرطان خون

خصوصیات طرح بیمه ای باران

نام محصول : بیمه نامه جبران هزینه های درمان از طریق سلولهای بنیادی .

موضوع مورد بیمه : جبران پرداخت کلیه هزینه های درمانی از طریق سلولهای بنیادی از جمله ویزیت ٬ دارو ٬ آزمایش ٬ تصویر برداری و سایر موارد پاراکلینیکی مربوطه ٬ تهیه و کشت سلول بنیادی و در نهایت پیوند و کاشت سلولهای بنیادی و همچنین پیوند و کاشت سلولهای بنیادی به ارگان و یا عضو هدف و نیز کنترل های بعد از آن می باشد.

بیمه گذار : هر شخص حقیقی که نسبت به طول عمر و سلامتی بیمه شده علاقه مند می باشد و پرداخت حق بیمه را به عهده می گیرد .

بیمه شدگان :

  1. نوزادان : از طریق بند ناف .
  2. سایر افراد :

۱-۲- از طریق مغز استخوان .

۲-۲- کسانی هستند که از سلولهای بنیادی نگهداری شده اشخاص ثالث در بانک اطلاعات استفاده می نمایند

حداکثر سن بیمه شده در هنگام ورود به طرح ۵۱ سال تمام می باشد .

دوره انتظار : جهت نوزادان و کودکان زیر ۲ سال دوره انتظار حذف و برای سایر بیمه شد گان (گروه های سنی بالاتر از ۲ سال ) به میزان ۱۲ ماه ( یک سال ) می باشد .

مدت اعتبار بیمه نامه : نا محدود از تاریخ شروع بیمه بصورت تمام عمر

فرانشیز : ۱۰درصد هر صورت حساب هزینه های درمانی مشمول و در صورت استفاده از بیمه درمانی بیمه گر پایه ، فرانشیز اعمال نمی گردد .

تعهدات بیمه گر : به ازای هر یک از بیمه شدگان هزینه های درمان برای سال اول ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و متعاقباً هر سال با ۱۰ درصد افزایش به صورت تصاعدی حداکثر تا مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال .

حق بیمه : یکجا و در شروع قرارداد معادل مبلغ ۶.۶۰۰.۰۰۰ ریال می باشد .

استثنائات :

جبران هزینه های درمانی در مورد زیر از شمول تعهدات بیمه گر خارج می باشد :

– جراحی کاشت سلولهای بنیادی که به منظور زیبایی انجام می گیرد مگر اینکه ناشی از وقوع حوادث بیمه شده در طی مدت بیمه باشد.

– عیوب مادرزادی ، به جز افراد بیمه شده ای که بیمه نامه را در هنگام تولد اخذ نموده باشند .

– ترک اعتیاد .

– جنگ ، شورش ، اغتشاش ، بلوا ، اعتصاب ، قیام ، آشوب ، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی که منجر به مجروح و مضروب شدن بیمه شده گردد .

– فعل و انفعالات هسته ای که منجر به ایجاد بیماریها و عوارض ناشی از تشعشع اشعه های یونیزان (مثل گاما ، آلفا ، بتا و ایکس و …) در بیمه شده گردد.

– هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی .

مشاوره رایگان 09154445156

نظر شما برای “بیمه جبران هزینه های درمان از طریق سلولهای بنیادی”

قالب وردپرس