»بیمه کارآفرین

بیمه عمر دولتی یا خصوصی کدام بهتر است؟

بیمه عمر دولتی یا خصوصی کدام بهتر است؟

سلام

می خواستم بیمه عمر و سرمایه گذاری بخرم. به نظر شما بیمه عمر دولتی بهتر است یا شرکت های بیمه خصوصی ؟

مسعود یوسفی (کارشناس بیمه):

باسلام تمامی شرکتهای بیمه ای چه خصوصی یا دولتی از ملزم به اجرای قانون بیمه مرکزی هستند، پس دولتی یا غیر دولتی بودن اهمیتی ندارد.
در بیمه عمر شما باید به فاکتور هایی مانند: نسبت توانگری، خدمات، پوشش ها، مزایا، میزان سود دهی در سالهای قبل، وضعیت شرکت، سهامداران،  و این قبیل مسائل توجه داشت.

 

 

 

2 دیدگاه برای “بیمه عمر دولتی یا خصوصی کدام بهتر است؟”

 1. رویا

  اگه بیمه کارافرین برشکست بشه تکلیف سهام داران چه میشود؟

  • bimehafarin

   قوانین در صورت ورشکستگی یا انحلال بیمه»

   ماده ۳۷.
   ثبت هر مؤسسه بیمه در کشور ایران موکول به ارائه پروانه تأسیس که از طرف بیمه مرکزى ج.ا.ا صادر می شود خواهد بود. همچنین ثبت هرگونه تغییرات بعدى در اساسنامه و میزان سرمایه و سهام مؤسسات بیمه‏ اى که به ثبت رسیده باشند، موکول به ارائه موافقت بیمه مرکزى ج.ا.ا می باشد.

   (این ماده قانونی نشان می دهد که تمامی شرکتهای بیمه خصوصی و دولتی، تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزی ج.ا.ا هستند و ثبت و تأسیس آنها فقط از کانال بیمه مرکزی ممکن است.)

   ماده ۶۰.
   اموال شرکتهای بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد ۳۶ و ۴۶ قانون تأسیس بیمه و بیمه گری، تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏ گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و درصورت انحلال یا ورشکستگى یک شرکت بیمه، بیمه‏ گذاران و بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران، حق تقدم دارند. در میان رشته‏ هاى مختلف بیمه، حق تقدم با بیمه عمر است. شرکتهای بیمه نمی توانند بدون موافقت قبلى بیمه مرکزى ج.ا.ا، اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار کنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند.

   (این ماده قانونی نشان می دهد که درصورت انحلال یا ورشکستگى یک شرکت بیمه تعهدات بیمه نامه ها به عهده بیمه مرکزی می باشد. این ماده نیز به این مطلب اشاره دارد که درصورت ورشکستگی یک شرکت بیمه، حق و حقوق بیمه گذاران عمر، در رأس تمامی بدهکاری های آن شرکت قرار دارد و شرکت ورشکسته، قبل از تسویه هرگونه بدهی “حتی
   ماده ۷۱.
   کلیه شرکتهای بیمه که در ایران فعالیت می نمایند باید 35% در رشته بیمه‏ هاى زندگى (شامل بیمه عمر وتامین آتیه ) و ۲۵% در سایر رشته‏ ها از معاملات بیمه‏ اى مستقیم خود را نزد بیمه مرکزى ج.ا.ا بیمه اتکایى نمایند.

   (این ماده قانونی نشان می دهد که 35% از حق‌بیمه‌های رشته عمر که یک شرکت بیمه از بیمه‌گذاران خود دریافت می‌کند، مستقیماً به حساب بیمه مرکزی ج.ا.ا واریز می‌شود. درقبال 35درصدی که بیمه مرکزی دریافت می کند، مکلف است تا درصورت متضررشدن یک شرکت بیمه، به نسبت حق بیمه های دریافتی، به صورت اتکایی عمل نموده و تا سهمی مشخص از ضرر و زیان را جبران کرده تا از ورشکستگی شرکت بیمه مزبور جلوگیری نماید.)

قالب وردپرس