»بیمه کارآفرین

7 نکته برای انتخاب بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی + تاریخچه بیمه مرکزی

7 نکته برای انتخاب بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی + تاریخچه بیمه مرکزی

بهتر است قبل از بررسی 7 نکته برای انتخاب بهترین بیمه عمر یا بهترین شرکت بیمه عمر و بررسی آن از نظر بیمه مرکزی با تاریخچه بیمه مرکزی و وظایف آن آشنا شویم :

تاریخچه بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است. نخستین بار در سال ۱۲۸۹ خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند.

اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر ۱۳۱۰ است که در ماده ۸ آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه‌ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می‌شود.

تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران در ۱۵ آبان ۱۳۱۴ و تصویب قانون بیمه در 7 اردیبهشت ۱۳۱۶ را باید نقطه آغاز تحولات بازار بیمه کشور دانست. با تصویب این قانون حدود ۱۰ شرکت بیمه خارجی شعب و نمایندگی‌های خود در ایران را ثبت کردند.

 

ماده (۱ ) قانون بیمه مرکزی اعلام کرده است:

به ‌منظور تنظیم و تعمیم و هدایت امر بیمه در ایران و حمایت بیمه‌گذاران و بیمه‌شدگان و صاحبان حقوق آنها و همچنین به‌منظور اعمال نظارت بر این فعالیت، مؤسسه‌اى به نام بیمه مرکزى طبق مقررات این قانون با اهداف زیر تأسیس مى‌گردد.

 • تنظیم بازار بیمه کشور و هدایت آن از طریق تصویب آیین‌نامه‌ها و مقررات
 • توسعه و تعمیم بیمه‌های بازرگانی
 • اعطای مجوز تأسیس شرکت‌ها و شبکه کارگزاری و نظارت بر فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای به نمایندگی از دولت در بازار
 • انجام امور اتکایی اجباری برای مؤسسات بیمه‌ای
 • قبولی و واگذاری بیمه‌های اتکایی با مؤسسات داخلی و خارجی

اهم وظایف و اختیارات بیمه مرکزی :

 • تهیه آیین‌نامه‌ها و مقررات برای حسن اجرای امر بیمه
 • تهیه اطلاعات لازم از عملکرد‌ مؤسسات بیمه فعال در بازار بیمه ایران
 • انجام بیمه‌های اتکایی اجباری
 • قبول یا واگذاری بیمه‌های اتکایی به مؤسسات بیمه داخلی یا خارجی
 • اداره صندوق تأمین خسارتهای بدنی و تنظیم آیین‌نامه آن
 • ارشاد، هدایت ونظارت برمؤسسات بیمه و حمایت از آنها برای‌حفظ سلامت بازار بیمه
 • تنظیم امور نمایندگی و دلالی بیمه و نظارت بر امور بیمه اتکایی.

اما بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی باید چه ویژگی هایی را دارا باشد

هرکسی باید بسته به نیاز خود بیمه عمر را خریـداری کنـد و باید حتما با یک مشـاور خبـره بیمه ای عـمـر مشـورت نماید

و از او بخواهد بهترین پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای شما طراحی کند .

7 نکته بسیار مهم ، که باید برای انتخاب بهترین بیمه عمر باید به آن توجه فرمائید :

 1.  هیچگـاه بدون بررسی و تحلیل دقیق شرایط شرکت های بیمه و نیز بدون کمک یک مشاوره خبره ، اقدام به خرید هیچ بیمه نامه ایی نکنید.
 2.  از هرکسـی که ادعـایی می کند و یا قانـونی را مطـرح می کند حتما مستـنـدات بخواهیـد و همه مستندات مکتـوب و قابـل استناد و با منبع باشند.
 3.  قبـل از خرید ، شرایط اقتصادی و توان پـرداخـت خود را مشخص کنید ، چون پس از عقـد قرارا داد بیمه، در صـورت انتخاب روش های پرداخت بغیر از سالانه تا پایان سال اول قرار دادتان ، امکان تغییر مبلغ را نخواهید داشت. همچنین به ضرایب افزایش حق بیمه در سال های آتی دقت نمائید ، چون روش محاسبـه این ضرایب بصورت پلکانی است برای مثال به جدول زیر دقت نمائید. *مورد دیگر درباره پوشـش ها و ضـرایب می باشد در ایـن باره واقعا باید متناسب با شغل و شرایط سنی شما توسط مشاورتان طراحی گردد.
 4. لطفا نگاه نکنید که فلان دوست یا آشنا این بیمه را خریده ، پس حتما چیزی بوده است و دلیل انتخابتان ملاک قراردادن آنها نبـاشد ، چه بسـا شـرایط بیمه نامـه آن شخص با شما یکی نبوده و یا ایشان هیچ تحقیقی در زمـان خرید نکرده باشند. ضمنا شرایط جسمانی هرکسی با دیگری فرق دارد ( از جمله تناسب قد و وزن ، بیماری ها ) پس بیمه هرکسی با دیگری فرق خواهد داشت.
 5. هیچ شرکت بیمه گر، بدی نداریم ، پس از اشخاصی که دائم در حال تخریب دیگرشرکت های بیمه ای هستند بپرهیزید، اینگونه اشخـاص چون اطلاعـات درستی نـدارند در انتخاب شما را مردد خواهنـد کرد.
 6. همیشه از مشاور بیمه ایی خود بخواهید که کاملا شرایط خرید ، سود ، بازخرید ، وام ، پوشش های بیمه ایی ، موارد استثنا و دوره انتظار بیماری ها و حوادث را برایتان کامل توضیح داده و جدول استعلام مورد نظر شما را کاملا برایتان تشریح نماید.
 7. پس از موارد 6 گانه فوق ، با خیال راحت بیمه خود را از هر شرکتی که احساس می کنید نیاز های شما را برآورده می کند خریداری نموده و همیشه به داشتن بیمه عمر افتخار کنید چون مطمئنا یکی از بهترین انتخاب های زندگی خود را کرده اید . شاد و سلامت و پر توان باشید.

جهت ثبت نام و یا مشاوره رایگان بیمه عمر فرم زیر را پر کنید

نام شما (الزامی)

شهر

شماره موبایل (الزامی)

نیازه به مشاوره چه بیمه ای دارید؟

 

نظر شما برای “7 نکته برای انتخاب بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی + تاریخچه بیمه مرکزی”

قالب وردپرس