»بیمه کارآفرین

آموزش بازاریابی: روش هل دادن در فروش در برابر روش جذب کردن

آموزش بازاریابی: روش هل دادن در فروش در برابر روش جذب کردن

بازاریابی : روش هل دادن در فروش در برابر روش جذب کردن

آیا میان توسعه کسب و کار و فروش تفاوتی هست

ممکن است این پرسش ذهن برخی از افراد را به خود مشغول کند که آیا میان توسعه کسب و کار و فروش تفاوتی هست. بعد از اولین نقشی که برای توسعه ی کسب و کار برعهده گرفتم دریافتم که عملا تفاوتی میان این دو وجود ندارد. در واقع، عبارت توسعه کسب و کار فقط برچسبی روی واژه فروش است. افراد به این دلیل از معادل آن استفاده میکنند که واژه ی فروش حس خوبی را در آن ها تداعی نمی کند.

سال ها طول کشید تا روش فروشی را توسعه دهم که هم خود و هم دیگرانی که این روش را به کار بسته اند با آن احساس راحتی کنند من این روش فروش را

فروش ملایم نام گذارده ام، اما عمدتا با عنوان فروش مشاوره ای شناخته می شود.از تحقیقات خود درباره ی روش ها و استراتژی های فروش، متوجه شده ام که روش های فروش در حقیقت به دو روش کاملا متفاوت طبقه بندی می شوند:

روش هل دادن در فروش و روش جذب کردن.

روش هل دادن در فروش میان فروشندگان به کرات استفاده می شود و معمولا چنین فروشنده ای در ذهن مشتری به عنوان شخصی حک می شود و معمولا چنین فروشنده ای در ذهن مشتری به عنوان شخصی حک می شود که قصد تحمیل کالا یا خدمت خود را دارد من این روش را خیلی خوب می شناسم زیرا خیلی پیش تر من نیز به همین روش عمل میکردم. این روش را از اطرافیان آموخته بودم و حتی برخی از بهترین اساتید من نیز از این روش برای فروش خدمات خود استفاده می کردند .

در این روش، نگرش غالب این است که باید کاری کرد تا مشتری خدمات و تخصص ما را حتما بخرد.

در  بازاریابی به روش هل دادن

فقط درباره ی خدمات خود و منافع حاصل از آن سخن می گویید و با اظهارات خود، سعی دارید مشتری را ترغیب به خرید کنید این روش در شرایطی می تواند کارگر واقع شود که بخواهید محصولی را به یک خریدار آگاه بفروشید اما در زمینه ی فروش خدمات و تخصص خود، با این فرض قوی که خریدار اطلاع کافی درباره ی این خدمات ندارد و نیز در ابتدای راه، هنوز اطمینان لازم را به شما پیدا نکرده است، با اتکا به این روش نمی توان نتیجه ی مطلوب گرفت.

سخن گفتن درباره ی خدماتتان و چگونگی بهره مندی مشتری از آن، بسیار مهم است اما اگر در نقطه ی مناسبی از فرایند فروش مطرح نشود و کل مذاکرده به سخن گفتن از مزایای خدمات شما بگذرد؛ شاید این ذهنیت در مشتری ایجاد شود که بدون در نظرگرفتن تناسب خدماتتان با نیاز او، فقط قصد تبلیغ آن را داشته اید. به این ترتیب، مشتری هنگام تصمیم گیری برای خرید، در چالش و بر سر دوراهی قرار می گیرد.

نظر شما برای “آموزش بازاریابی: روش هل دادن در فروش در برابر روش جذب کردن”

قالب وردپرس