»بیمه کارآفرین

آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی کرمان برای تامین امنیت در زمان بروز حوادث احتمالی

آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی کرمان برای تامین امنیت در زمان بروز حوادث احتمالی


به گزارش ایرنا، خلیل همایی راد روز سه شنبه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: طرح های پیشگیری از سرقت و ارتقای امنیت عمومی در استان کرمان لحاظ شده است.
همایی راد به آمادگی نیروهای امنیتی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: مراقبت از مکانهای حساس مانند زندانها و تدابیر لازم در شهرها و محورهای مواصلاتی به مناطق زلزله زده نیز انجام شده است.
وی افزود: دانشگاهها، مدارس و معادن ذغالسنگ نیز به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی در صورت وقوع زلزله در آینده فردا تعطیل شده است.
*ضعف سیستم ارتباطی در زلزله های اخیر استان کرمان
همایی همچنین با بیان اینکه یک ساعت و 29 دقیقه پس از بروز زمین 6و دو دهمی امروز دهجک نخستین پیام را از ستاد بحران دریافت کردیم افزود: این در حالی است که تلفن مدیران ستاد مدیریت بحران در هیچ شرایطی نباید قطع شود که این امر ناشی از ضعف سیستم ارتباطات در استان است.
وی به استمرار مشکل ارتباطی استان کرمان اشاره کرد و گفت: تلفن های پنج شماره ای استان کرمان نیز که قرار بود هیچگاه اشغال یا قطع نباشند؛ فاقد کارایی لازم بود که بر اساس گفت و گوی استاندار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار شد سریعا دستورات لازم برای رفع نقیصه ارتباطی صادر شود.
* تشکیل کارگروه عملیاتی در مناطق زلزله زده کرمان
همایی تاکید کرد: همچنین قرار شد کارگروه عملیاتی متشکل از فرمانداران مناطق زلزله زده، سازمان نوسازی مدارس، بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری نسبت به شناسایی مدارس، مراکز جمعیتی، بیمارستان ها و اماکنی که از استحکام لازم برخوردار نیستند اقدام کند تا شاهد تلفات احتمالی در صورت وقوع زلزله های شدیدتر نباشیم.
*آوار برداری سریع با الزامات زیست محیطی
همایی نیز افزود : در این نشست مقرر گردید :آوار برداری ساختمان های فرسوده سریعتر انجام و در فرایند انتقال آنها الزامات زیست محیطی رعایت شود.
مدیرکل امنیتی انتظامی و سخنگوی شورای تامین استان کرمان افزود: سردار مطهری جانشین فرماندهی سپاه ثارالله، سرهنگ عسکری معاون قرارگاه جنوبشرق ارتش نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران حضور دارند و یگان های آنها با دریافت اختیارات کامل از فرماندهی کل ارتش و سپاه پاسداران؛ شامل یگان های مهندسی؛ هوانیروز و گردان های مقابله با بلیات آماده امداد رسانی است.
* رسانه ها از انتشار هر گونه اخبار نسنجیده بپرهیزند
همایی اظهار کرد: پیرو تاکیدات قبلی از کاربران شبکه های اجتماعی انتظار داریم از انتشار هرگونه اخبار نسنجیده که ممکن است موجب احساس ناامنی در شهروندان کرمان؛ راور و زرند که با زلزله روز جاری مواجه شده اند؛ اجتناب ورزند و در صورت پخش شایعات با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: پلیس بر مبنای وظیفه ذاتی خود در مشارکت با نیروهای امدادی، آماده خدمات رسانی بوده و هست.
سردار رضا بنی اسدی فر با بیان اینکه فراخوانی پرسنل ستاد انتظامی و پلیس راه بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه انجام شد، گفت: موارد مربوطه به استان های معین اعلام شده که آمادگی لازم را داشته باشند.
زمین لرزه 6.2 ریشتری ساعت 12 و 13 دقیقه امروز در منطقه هجدک راور موجب وارد شدن خسارت به واحدهای مسکونی قدیمی شده است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029

نظر شما برای “آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی کرمان برای تامین امنیت در زمان بروز حوادث احتمالی”

قالب وردپرس